top of page

Коло контролю. Продуктивність та якість рішень без напруження.


ilustracia-kola-kontrolyu-u-blozi-psyhologa-Yaroslava-Zagreby

Якщо ви відчуваєте, що губите контроль над ситуацією. Що невизначеність стає нестерпною. Що розгубленість вас паралізує, безліч завдань дратують. Ви перевтомлюєтеся і весь час на взводі, очікуєте неприємностей, думаєте, що не впораєтеся.

Скористайтеся технікою – коло контролю.


Ця проста техніка дозволить вам:

Повернути або посилити здатність активно діяти самому, а не пливти за подіями і лише реагувати.

Активізувати власну творчу енергію відчуття авторства свого життя.

Залишити лише дійсно потрібний контроль. А як відомо гіперконтроль – призводить до перенапруження, стресу, виснаження, знижує ефективність робочих процесів, у відношеннях вбиває можливість бути щасливими, довіру. І загалом призводить до відчуття безсилля та розчарування.


Як проводити техніку.

Малюєте мале коло – коло вашого впливу. І велике коло навколо – коло ваших занепокоєнь, турботи.

У перше коло вписуєте те, що ви, дійсно, можете контролювати. Пишете:

Мої рішення. Мої поступки. Мої слова. Мої відносини до інших. Кількість моїх зусиль. Турбота про себе. Слідування власним правилам. Слідування власним цінностям.

kolo-kontrolyu-u-blozi-psyhologa-Yaroslava-Zagreby

У друге коло пишете те, що вас турбує, але ви, насправді, не можете нічого зробити аби щось змінити в тому, чи проконтролювати. Це:

Що думають інші. Що відчувають інші. Что обирають інші. Події, катастрофи. Минуле.

Іноді питають, куди записати думки та відчуття. У цій техніці правильна відповідь така:

Коли думка з’являється – ви не можете це контролювати. Але, якщо думка чи тема далі крутиться у вашій голові, то вона це робить не сама – це ви її продовжуєте думати. Тож, початок думки – поза колом вашого контролю. А ось продовжувати чи ні – це вже те, що ви можете контролювати.


Те ж стосується і почуттів. Перші почуття, емоції – поза зони вашого контролю. Звичайно, ми говоримо про почуття, а не про ваші вчинки через них. Тобто почуття злості, наприклад, це не те ж саме, що злісна лайка чи бійка. Але якщо почуття продовжується, це означає, що ви щось накручуєте у собі. І це вже зона вашого контролю.


Правда в тому, що не всі люди знають, що можна навчитися контролювати продовження власних думок та почуття. Щодо власних дій, рішень, слів – з цим погоджуються всі.


Іноді також виникають питання щодо пункту у колі мого контролю «мої відносини до інших». Але доти, поки не з’ясовуємо, що моє відношення до інших складається із моїх думок про них, та моїх почуттів, а також моїх рішень та дій відносно інших. А ось як вони відносяться до мене, чи до своїх обов’язків, чи до правил суспільного життя – це як раз не входить в коло мого контролю. Хоча може турбувати мене.


Отже, ви з’ясували що ви можете контролювати, а що ні. Тепер ви починаєте збільшувати кількість ваших зусиль на внутрішньому колі. Зосереджуєтеся на тому, що можете контролювати. І допомагаєте собі відпустити те, на що вплинути не можете.

І за часом трапляється диво. Це внутрішнє коло стає ширше. А площа зовнішнього зменшується.

shema-kola-mogo-kontrolyu-u-blozi-psyhologa-Yaroslava-Zagreby

Завдяки вашій концентрації на внутрішньому колі ваша продуктивність збільшується. Ви стаєте більш спокійними, стабільними та впевненими в собі та своїх здібностях. Ви дійсно робите те, що вам потрібно і організовуєте процеси так, як бажаєте, замість того, щоб непродуктивно непокоїтися.


Це проста техніка. Ви можете оволодіти нею самостійно.

foto-dibchynky-posta-pro-kolo-kontrolyu-u-blozi-psyhologa-Yaroslava-Zagreby

Comments


bottom of page